Sultanát Omán

V březnu 24 jsme se vydali během Ramadánu směr blízký východ. Cílem byl daleký Omán, letěli jsme do Muscatu, kdy jsme měli vždy denní zastávku v Emirátech – v Abú Dhabí.

Díky WizzAir členství a termínu jsme měli letenky zpátečky za 100 euro VIE-ADH a ADH-Muscat za 120 AED cca 750, takže něco kolem 3200,-. To je nádhera.

V obou městech funguje skvěle MHD, a to i na google maps, i když samozřejmě často bývá trošku zpoždění. Za ceny nižší jak u nás.

Koupit SIM kartu a vybrat si místní peníze jde jako po másle, takže nemusíte s sebou ani tahat moc hotovosti (dolary, eura).

V obou městech perfektní moderní letiště ! Spousta prostoru pro odpočinek, křesílka, bezplatné lounge, gauče, nabíjecí stanice, čistota, opravdu i toto je potřeba zmínit a může někdy pomoct! (čekání na let, určité zázemí).

Oba státy Emiráty i Omán mají pro EU občany turistická víza zdarma ! V SAE dokonce jakmile si vás jednou naskenují, tak potom dokud nebudete mít nový pas – můžete do Emirátů létat bez imigračních kontrol a procedur. Geniální.