Ferrata INTERSPORT DONNERKOGEL

Jedna z nejpopulárnějších zajištěných cest v Rakousku a dechberoucí zážitek na žebříku.

Projeli jsme Solnou komorou do vesnice Gosau, odtud nahoru k Vorderer Gosausee, kde končí cesta a je velké parkoviště, kde se dá v pohodě přespat a nebyli jsme zdaleka jediní, co tak učinili.

Ráno budíček, káves, hygiena, odmítáme lanovku a už si to valíme pěkně po svých na horní stanici. Po hodině a něco stoupání lesem se ocitáme u chat a již před sebou vidíme ukazatele k ferratě Intersport.

Navážeme se a jdeme ! Hned zkraje je vzdušná pasáž a poté překonání převisu. Bylo to ale fajn, nejhorší na tom byl urputný německy mluvící kolega lezec, kterého jsem musel trošku usměrnit, aby se tolik nelepil na Helenku. Ta to vše zvládla skvěle. Tahle ferrata byla na několik hodin plus sestup normálkou.

Zlatý hřeb ferraty je most spojující dvě skály, kdy jste 40 metrů nad propastí několika set metrů na ocelovém žebříku, který se viklá :)) Tohle třeba nedělá moc dobře mně, ale právě ten adrenalin a překonávání se, to je to, co mě na lezení, ferratách baví, takže jsem to nahecoval (stejně, co zbývalo) a šlo se dál.

Následující partie byla taky náročná, zvlášť když začalo trošku poprchávat. I s nástupem po svých to bylo taky vyčerpávající. Občas skoro kolmý terén a jeden markantní převis kdy nebylo vidět za skalní římsu dál nahoru a byli jsme u vrcholového kříže.

Poté následoval sestup normální turistickou stezkou, i ten byl ale dlouhý, kluzký a ještě jsme trochu zmokli. Nakonec se ale vyčasilo, dorazili jsme v pořádku k autu, nadlábli jsme se (McDonald v Bad Ischl) a jeli jsme dál k Traunsee.

Skvělý, byť únavný a adrenalinový zážitek. Určitě doporučuji všem nadšencům.

Galerie google : https://photos.app.goo.gl/LmSh93rLzgdDJxeM6

Tagged with: