Výstup na VELKÝ KORAB 🇦🇱 🇲🇰, nejvyšší horu Albánie a Makedonie

 Nejvyšší hora Albánie a Makedonie. 5.7.2020. V ten moment i moje nejvyšší navštívená s 2764 m.n.m. ! Krásný zážitek a pohodový pobyt v albánské horské vesničce Radomire, odkud jsem podnikl výstup. Tímto výšlapem jsem začal pokukovat po dalších pohořích a nejvyšších horách v dalších státech.

Albánie v té době byla snad jediný stát, co neřešil covid a zpět jsem na test …..

Jak to probíhalo ?

Vstupní místo do Albánie bylo hlavní město Tirana, kam jsem přiletěl z Vídně. Odtud jsem se vydal dodávečkou do městečka Peshkopi. To se ukázalo jako dlouhá, s klasickýma pauzama, cesta. Ta pro mě končila v Peshkopi, opravdu docela konec světa. Potom co se začali na místě, kde jsem si vysedával, mlátit nějací borci, raději jsem zvedl kotvy. Dozvěděl jsem se, že autobus už žádný nepojede, a tak jsem se rozhodl vydat se pěšky, třeba mě někdo vezme.

No a taky že ano, dohromady 3 lidi. Ten třetí už chtěl potom moc zajíždět, ale dal jsem mu nějaké peníze a hodil mě až k odbočce k vesnici Radomire, tady už pak pěšky a asi po hodině a něco jsem dorazil na místo. Zde jsem se ubytoval, měl jsem to tam celé pro sebe, jako jediný turista v ten moment. Byl totiž COVID !

Druhý den brzy ráno jsem se vydal vstříc horám. Pohoří Korab je pěkné, je zde hodně dobytka, dolina už uzavírají skalnaté útvary. Poté už se ze sedla, de facto na hranici s Makedonií, jde doleva a vrchol se tak obchází po schůdné cestě. Na vrcholu se začalo zatahovat, tak jsem si zdokumentoval a valil jsem zpět.

To nestačilo a po cestě dolů, pěkně zrovna mezi ovcemi, jsem zmokl jak pes 🙂 déšť pokračoval skoro celou dobu až do civilizace. Zůstal jsem ještě i další večer, pěkně jsem si usušil boty, dal si vydatnou večeři, poseděl s místními na jejich pozvání, no a ráno jsem pak pokračoval dál do města Kukes.

Celý track mi trval cca 8h i s pauzičkami. Krásný den v Albánii.

GOOGLE FOTKY : https://photos.app.goo.gl/qQRRF9EdBdqGTTYv7

Tagged with: